Dlaczego budzimy się zmęczeni?

Nawet sen, który trwa 7-8 godzin może nie zapewnić odpowiedniego wypoczynku. Często winni jesteśmy my sami, a właściwie nasze nawyki. Czego nie robić przed zaśnięciem i jakich reguł przestrzegać?

Powodem naszego porannego zmęczenia może być wstawanie o różnej porze. W jednym dniu pozwalamy sobie na sen nawet do godzin popołudniowych, w kolejnym wstajemy o świcie. Takie rozwiązanie nie jest korzystne dla organizmu. Lepszym rozwiązaniem jest budzenie się o stałej porze, co nie zawsze jest jednak możliwe. Należy pamiętać, że wstawanie o różnych porach może spowodować, że organizm nie będzie wystarczająco zregenerowany, czego skutki odczujemy podczas całego dnia.

Chcąc zapewnić sobie prywatność, zasłaniamy okna roletami i żaluzjami. Nie można zapominać o tym, że to dzienne światło wyznacza nam czas pobudki. Organizm przystosowany jest do tego, że w dzień funkcjonuje, a w nocy odpoczywa. Z tego powodu, natychmiast po przebudzeniu, należy odsłonić żaluzje czy rolety. Pomocne okazuje się również przebywanie na świeżym powietrzu.

Po przebudzeniu, poziom glukozy w organizmie jest bardzo niski. Organizm potrzebuje zatem dostarczenia porcji składników energetycznych. Wiele osób bagatelizuje znaczenie śniadania, zastępując do poranną kawą. Warto pamiętać, że przyczyną nadmiernej senności może być właśnie pusty żołądek. Z tego powodu śniadanie jest niezbędnym posiłkiem.

Vizendo 5mg opinie watroba choroby

Komentowanie jest zamkniete.