Dlaczego nie możemy zasnąć?

Niemal każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, miewał problemy z zaśnięciem. Każdy wie także, jakie są konsekwencje niewyspania. Jeżeli jest to jednorazowy epizod, nie powoduje on negatywnych skutków. Problemem jest, jeśli bezsenność towarzyszy nam od kilku dni czy nawet tygodni. Jakie są najczęstsze powody bezsenności?

Często stres jest głównym winowajcą. Problemy rodzinne, zawodowe czy finansowe to najczęstsze przyczyny bezsenności. Zazwyczaj po ich ustąpieniu, bezsenność samoistnie mija. Stres nie jest jednak jedynym, odpowiedzialnym czynnikiem. Niska aktywność fizyczna to kolejna przyczyna. Z tego powodu, warto pamiętać o codziennym uprawianiu sportu. Nie bez znaczenia jest także dieta. Na komfort snu niekorzystnie wpływają tłuste, ciężkostrawne posiłki. Problemem mogą być także używki, takie jak alkohol czy papierosy.

Wiele osób na skutek bezsenności, sięga po tabletki nasenne. Początkowo przynoszą one rezultaty, ale z czasem ich działanie słabnie. Czym to jest spowodowane? Głównie tym, że organizm przyzwyczaił się do ich właściwości. Z tego powodu trzeba stale zwiększać ich dawkę. W rezultacie przynoszą zatem odwrotny efekt.

Vitaminum szczepienia żółtaczka

Komentowanie jest zamkniete.