Jak wybrać dobrą kołdrę?

lekiem, z którego nasza firma może być dumna nosi nazwę Kivexa

Dobrze dobrana kołdra, korzystnie wpływa na komfort snu. Warto posiadać dwa rodzaje kołdry: jesienno-zimową oraz letnią. Różnią się one bowiem funkcjonalnością. Kołdra przeznaczona na chłodne miesiące, powinna zapewnić ciepło. Z kolei kołdra letnia – odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybór kołdry nie należy do łatwych, ponieważ każda różni się m.in. wypełnieniem czy pokryciem.

Do jednych z najpopularniejszych wypełnień zalicza się puch. Jest on idealny zarówno dla kołder zimowych, jak i letnich. Spowodowane jest to właściwościami puchu, który zarówno grzeje, jak i zapewnia cyrkulację powietrza. Za jedne z najlepszych uważane są kołdry z puchem gęsim. Jakość gęsiego puchu zależy z kolei od miesiąca, w którym został on zebrany, jak i części ciała gęsi, z której został zebrany. Wadą kołder puchowych jest to, że mogą uczulać, wobec tego nie są przeznaczone dla alergików.

Popularne są również kołdry wełniane. Wełna może pochodzić z merynosów australijskich, z wielbłąda. Dostępne są także kołdry z kaszmiru. Podobnie, jak w przypadku kołder puchowych, również i te nadają się do spania przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że niektóre rodzaje kołder mogą powodować alergię.

Jednym z częściej stosowanych wypełnień jest granulat silikonowy. Wykazuje podobne właściwości, co sztuczny puch. Granulat silikonowy zaliczany jest do higienicznych, a jednocześnie trwałych wypełnień.

Ultiva 2mg wirusowe zapalenie wątroby typu a

Komentowanie jest zamkniete.