Jak wybrać dobry materac do spania?

To, że sen jest bardzo ważny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, wie każdy z nas. Wystarczy jedna nieprzespana noc, żeby odczuć tego konsekwencje. Czasem nawet po przespaniu 7 godzin, czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Powodem może być źle dobrany materac. Jak zatem wybrać taki, który będzie dla nas odpowiedni?

Bardzo ważna jest twardość materaca. Część osób błędnie decyduje się na zakup najtwardszego z nich. Po pewnym czasie, śpiąc na takim materacu, dochodzi do zaburzeń krążenia. Powodem tego jest ucisk naczyń krwionośnych. Skutkiem długotrwałego ucisku jest zazwyczaj drętwienie kończyn. Ponadto leżąc na zbyt twardym materacu, można zaobserwować pustą przestrzeń, która znajduje się między odcinkiem lędźwiowym a materacem. Przyczynia się to do nadmiernego przeciążenia kręgów.

Niekorzystny jest także zakup zbyt miękkiego materaca. Nie jest on odpowiedni dla podparcia kręgosłupa, przyczyniając się do jego wygięcia. Osoby śpiące na takim materacu, często skarżą się na bóle pleców. Chcąc kupić dobry materac, sprawdźmy czy kręgosłup dokładnie do niego przylega, gdy leżymy na wznak. Z kolei przewracając się na bok, kręgosłup powinien być niemalże w linii prostej.

Materac powinien być także odpowiednio dobrany pod względem wzrostu. W przypadku osoby dorosłej, powinien być on dłuższy o co najmniej kilkanaście centymetrów.

Ventolin dysk objawy zapalenia watroby

Komentowanie jest zamkniete.