Rodzaje materaców

Nie wystarczy wybrać materaca o odpowiedniej twardości. Trzeba także dobrać go pod względem materiału, z którego jest wykonany i zawartości. Dzięki temu zapewnimy sobie zdrowy, komfortowy sen. Jakie są najpopularniejsze typy materaców?

Jednym z najpopularniejszych jest materac termoelastyczny. Wykonany jest ze specjalnego rodzaju pianki, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Stanowi dobre wsparcie dla kręgosłupa, niezależnie od ciężaru ciała czy pozycji śpiącego. Ponadto kręgosłup nie jest obciążony. Materac ten polecany jest dla wszystkich, którzy skarżą się na bóle kręgosłupa.

Materac wysokoelastyczny idealnie podtrzymuje ciało podczas spania. Zapewnia także wysoki komfort snu. Jest bardzo odporny na wszelkie odkształcenia oraz cechuje się wysoką elastycznością. Dla alergików wskazany jest materac lateksowy. Na tym materiale nie dochodzi bowiem do namnażania grzybów czy pleśni. Ze względu na specyficzną jego budowę, możliwa jest cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca. Ponadto materac lateksowy jest dopasowany pod względem krzywizn ciała. Cechuje go również odporność na odkształcenia.

Materac bonellowy składa się z połączonych ze sobą sprężyn. Jest to jeden z tańszych rodzajów materacy, jednak zazwyczaj o nieco niższej wytrzymałości od pozostałych typów.

Ultiva 5mg wirusowe zapalenie watroby

Komentowanie jest zamkniete.