Sen monofazowy a polifazowy

Wiele osób zna tylko jedną metodę snu. Polega ona na kładzeniu się spać wieczorem i pobudce rankiem. Długość spania wynosi ok. 7-8 godzin. Taki sen zwie się monofazowym. Są jednak także inne rozwiązania, które noszą nazwę snu polifazowego. Na czym to polega? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, warto poznać poszczególne fazy snu. Jest ich kilka, przy czym jedna ma szczególne znaczenie na nasz sen – faza REM. Faza ta jest najlepsza dla regeneracji naszego organizmu. Śpiąc monofazowo, faza REM zachodzi po upływie kilkudziesięciu minut od zaśnięcia. W przypadku snu polifazowego, pojawia się natychmiastowo.

Jest kilka sposobów na sen polifazowy. Niektórzy są zwolennikami krótkich drzemek, które powtarzane są co kilka godzin. W ten sposób w ciągu doby można uzyskać ok. 3-4 godziny snu. Wiele osób, które stosują tę metodę twierdzi, iż po przebudzeniu są pełni energii. Trzeba jednak pamiętać, o zachowaniu odpowiednich odstępów czasu między poszczególnymi drzemkami.

Inny sposób polega na tym, że w nocy można spać do 3 godzin, z kolei podczas dnia przewidzianych jest kilka drzemek, trwających kilkanaście minut. W tej metodzie nie ma konieczności przestrzegania określonych godzin. Znany jest także sposób, w którym sen nocny trwa ok. 5 godzin, przy czym podczas dnia pamiętać o kilkudziesięciominutowej drzemce. Ta metoda umożliwia najdłuższy sen spośród pozostałych sposobów na sen polifazowy.

Seretide Dysk żółtaczka pokarmowa

Komentowanie jest zamkniete.