Wpływ poduszki na komfort snu

Jakość snu w dużym stopniu zależy od wybranej przez nas poduszki. Przy jej zakupie, nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale także innymi parametrami. Jeśli poduszka będzie nieodpowiednio dobrana, obudzimy się z bólem karku. Z tego powodu, warto uważnie wybrać najbardziej właściwą.

Poduszki różnią się m.in. wypełnieniem. Obecnie dostępne są poduszki puchowe, wypełnione pierzem, jedwabiem bądź poduszki wełniane. Każdy z tych wypełnień posiada zróżnicowane właściwości. Znane są także poduszki, które posiadają wypełnienie syntetyczne, jak np. anilana, granulat czy pianka.

Jednym z najważniejszych parametrów poduszki jest jej kształt. Można wyróżnić poduszki klasyczne, które posiadają kształt prostokąta lub kwadratu. Zwane są także „jaśkami”. Przy zakupie poduszki klasycznej, mamy do wyboru 3 różne rozmiary, przy czym najbardziej zalecanym rozmiarem dla kręgosłupa jest 60×70 cm.

Do najbardziej polecanych poduszek zaliczają się ortopedyczne. Ich kształt jest ściśle dopasowany do karku. Przeciwdziałają także napięciom mięśni kręgosłupa. Początkowo mogą być jednak trudności z przyzwyczajeniem się do kształtu tej poduszki. Poduszkę może być również dobrana, w zależności od pozycji, w jakiej najczęściej śpimy. Na tej podstawie należy wybrać m.in. odpowiednią wielkość czy nawet twardość poduszki.

żółtaczka typu C - informacje i porady http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/ospa-wietrzna/6

Komentowanie jest zamkniete.